Sporo emocji w sobotnich meczach

Zgodnie z przewidywaniami sobotnie pojedynki zapewniły publiczności zgromadzonej w hali goleniowskiego Ośrodka Sportu sporo sportowych emocji. Beniaminek z Kalisza postawił wysoka poprzeczkę ekipie z Bielsko Białej. Pierwszego seta wygrała właśnie drużyna z Wielkopolski 25:23 i zapachniało sensacją. BKS wziął się jednak do odrabiania start i sztuka ta udała się już w 2 secie (19:25). Trzeci set obfitował w wiele ciekawych wymian, mimo ambitnej postawy zawodniczek z Kalisza, ponownie górą były bielszczanki. Ostatnia odsłona meczu do pełna dominacja BKS’u i pewne zwycięstwo 17:25, a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3.

W drugim tego dnia meczu spotkały się ekipy, które na swoim koncie posiadały po 3 punkty. Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz dobrze rozpoczął spotkanie uzyskując szybko prowadzenie. Jednak w miarę upływu czasu do głosu zaczęły dochodzić wrocławianki, a kibice mieli okazję zobaczyć naprawdę ciekawe widowisko. Ostatecznie komplet punktów padł łupem ekipy z Bydgoszczy, która po zwycięstwie 3:0 umocniła się na pozycji lidera i ma duże szanse wygrać cały turniej.