Poznajmy drużyny – ŁKS Commercecon Łódź

Sekcja siatkówki kobiet w Łódzkim Klubie Sportowym należy do najbardziej utytułowanych. Przez wiele lat dostarczała swoim sympatykom niezapomnianych przeżyć. Drużyna w swym dorobku ma osiem medali mistrzostw Polski (2 złote, 3 srebrne i 3 brązowe), 3 Puchary Polski oraz finał europejskiego pucharu.

Najwybitniejszą postacią sekcji jest bez wątpienia Ryszard Felisiak, który zbudował drużynę od podstaw, tworząc przy tym wspaniałą atmosferę. Dzięki niemu, Klub może poszczycić się aż 23. reprezentantkami Polski seniorek oraz ponad 30. zawodniczkami kadry juniorskiej.

Siatkarki podziwiano nie tylko za wspaniałą grę, ale również i za nieprzeciętną urodę. Wiele z nich złamało serca najbardziej zagorzałym z kibiców ŁKS. Mimo to, przez lata przybywali oni tłumnie. Najpierw do hali przy ulicy Pogonowskiego, a potem na obiekt przy al. Unii, bo wiedzieli, że tylu różnych emocji nie zapewni im nikt.

Mistrzostwo Polski: 1983, 2019

Wicemistrzostwo: 1982, 1986, 2018

III miejsce w MP: 1985, 1987, 1989

Puchar Polski:

  1. miejsce (3x): 1976, 1982, 1986
  2. miejsce (1x): 2018
  3. miejsce (4x): 1984, 1987, 1988, 1990

Sezon 2018/2020 był dla zespołu ŁKS-u Commercecon Łódź bardzo trudny. Napięty harmonogram rozgrywek ligowych, a do tego udział w Pucharze Polski i Lidze Mistrzyń sprawił, że wyniki sportowe falowały. W głowach wielu kibiców, ale i zawodniczek pojawiło się pytanie „czy uda się w ogóle zdobyć medal”.

Na szczęście w końcówce sezonu ligowego Łódzkie Wiewióry odpaliły. Pierwszym zwiastunem nadchodzącego sukcesu było pokonanie w ostatniej kolejce rundy zasadniczej Chemika Police. W play-offach zespół nagrał fenomenalnie. W ćwierćfinale łodzianki odprawiły z kwitkiem BKS-em Profi Credit Bielsko-Biała. W półfinale, podobnie jak w poprzednim roku, ponownie spotkały się z Developresem SkryRes Rzeszów i… tym razem obyło się bez horroru. Dwa wygrane mecze i dzika radość z awansu do finału. A w nim wielki historyczny moment – derby Łodzi. Tego w żeńskiej siatkówce jeszcze nie było. 3×5 – tak można podsumować finałowe derby. W każdym z trzech meczów ŁKS Commercecon potrzebował do wygranej pięć setów. Za każdym razem Łódzkie Wiewióry udowadniały, że ambicja i walka oraz duch zespołowości to klucz do sukcesu.

Po 36 latach historia zatoczyła koło i ŁKS Commercecon sięgnął po złoty medal mistrzostw Polski! Na podium zespół wchodził w składzie: Ewa Kwiatkowska, Aleksandra Wójcik, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Klaudia Alagierska, Klaudia Gajewska, Daria Szczyrba, Regiane Bidias, Izabela Kowalińska, Agata Wawrzyńczyk, Krystyna Strasz, Anna Korabiec, Marta Wójcik, Lucie Muhlsteinova. Zawodniczkom towarzyszył sztab szkoleniowy: Michal Masek, Bartłomiej Bartodziejski, Michał Cichy, Marta Pająk i Łukasz Burtnik.

Źródło: https://www.lkscommerceconlodz.pl/historia/