Impreza współorganizowana jest przez
Województwo Zachodniopomorskie

Poznajmy drużyny – Grupa Azoty Chemik Police

Chemik Police S.A. kontynuuje bogatą, 25-letnią tradycję żeńskiej piłki siatkowej w Policach. Dotychczas największe sukcesy polickie siatkarki osiągnęły na początku lat 90. ubiegłego stulecia, zdobywając dwukrotnie mistrzostwo Polski (1994 i 1995 r.) oraz trzykrotnie Puchar Polski (1993- 1995). Klub, ściśle związany z działającymi w Policach Zakładami Chemicznymi, po kilkunastu latach chudych i występów w niższych klasach rozgrywkowych, już pod szyldem nowego partnera: Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A., w sezonie 2012/2013 awansował do krajowej elity żeńskiej siatkówki – Orlen Ligi.

W debiutanckim sezonie w Orlen Lidze Chemik Police zdobył tytuł Mistrza Polski oraz sięgnął po Puchar Polski.

W sezonie 2014/2015 siatkarki pod wodzą włoskiego trenera, Giuseppe Cuccariniego, obroniły tytuł Mistrza Polski, zdobyły Superpuchar Polski. Udanie także zadebiutowały w Lidze Mistrzyń, zajmując pierwsze miejsce w swojej grupie eliminacyjnej. Taka postawa zaowocowała przyznaniem Chemikowi Police roli gospodarza Final Four, który w dniach 4-5 kwietnia 2015 r. odbył się w Azoty Arenie w Szczecinie. W kolejnym sezonie policzanki obroniły tytuł mistrzowski, zdobyły Puchar i Superpuchar Polski.

Grupa Azoty Chemik Police to aktualnie dziewięciokrotny Mistrz Polski, oraz dziewięciokrotny zdobywca Pucharu Polski. Policzanki od wielu lat zdominowały Polską ligę, a zajęte 4 miejsce w sezonie 2018/2019 było jedynie wypadkiem przy pracy.

W reprezentacji Polski możemy zobaczyć 4 zawodniczki Chemika, a są nimi: Marta Pol, Martyna Łukasik, Maria Stenzel, Martyna Czyrniańska. W Goleniowie nie zobaczymy również Bojany Milenković, które reprezentuje Serbię w odbywających się właśnie Mistrzostwach Europy.

Imię i nazwisko Kraj Pozycja
WASILEWSKA IGA POL środkowa
POŁEĆ KATARZYNA POL środkowa
KOWALEWSKA MARLENA POL rozgrywająca
BRAKOCEVIĆ JOVANA SRB atakująca
KĄKOLEWSKA AGNIESZKA POL środkowa
ŻURAWSKA ALEKSANDRA POL libero
RIOS NAIANE BRA rozgrywająca
LIPSKA ALEKSANDRA POL przyjmująca/atakująca

Źródło: http://www.chemik-police.com/klub/klub/
Foto: https://www.facebook.com/kpschemikpolice/

Previous Article
Next Article

Galeria zdjęć

DSC00893-Kopiowanie DSC00892-Kopiowanie DSC00889-Kopiowanie DSC00887-Kopiowanie

Tabela turniejowa

#DrużynaPkt
17
26
33
43

Kanał YouTube turnieju

Organizatorzy i sponsorzy

Logo turnieju

Transmisje live