Dzień 2, podsumowanie

Zgodnie z przewidywaniami starcie Grupy Azoty Chemik Police z Bankiem Pocztowym Pałac Bydgoszcz przyniosło sporo emocji. Niemal w pełni wypełniona hala Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goleniowie miała okazję oglądać ciekawe widowisko sportowe. Pierwszy set był doskonałą promocją siatkówki z żeńskim wydaniu, bydgoszczanki zwycięstwo wyrwały w samej końcówce wygrywając na przewagę punktów 31:29. Podrażnione aktualne zdobywczyni Pucharu Polski po zmianie stron ruszyły do ataku, zwycięstwo również rozstrzygnęło się w samej końcówce, tym razem na korzyść policzanek 25:23. Trzeci i czwarty set padł łupem ekipy z Zachodniopomorskiego kolejno do 19 i 22, ostatecznie Chemik wygrał 3:1, a licznie zgromadzona publiczność gromkimi brawami podziękowała za widowisko.

Z lekkim opóźnieniem bo o 19:00 swój mecz stoczyły dwie najsłabsze dotychczas ekipy: BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała oraz ŁKS Commercecon Łódź. Aktualne mistrzynie Polski podrażnione wczorajszą łatwą porażką z Chemikiem Police chciały udowodnić coś swoim kibicom i udało im się to z nawiązką. Mimo zwycięstwa łodzianek 3:0 wygrana nie przyszła łatwo, a spotkanie obfitowało w wiele znakomitych wymian i zwrotów akcji! Można śmiało stwierdzić, że był to dotychczas najlepszy mecz ze wszystkich w całym turnieju!